O kapele

Staroměstská kapela, jak už její název napovídá, pochází ze Starého Města nedaleko Uherského Hradiště. Dechová hudba byla založena kolem roku 1920 a od té doby se snaží svými písničkami rozdávat radost, všude kam přijede. Kapelu tvoří 13 muzikantů a dva zpěváci, kteří vystupují v tradičních staroměstských krojích, nebo v civilním, společenském oblečení. Kapelníkem je Petr Luběna. Zpívají manželé Miklovi. Konferování programu a ozvučení je zajištěno ze strany souboru.

Staroměstská kapela doposud vydala tři CD: "U Moravy dědina" (1997), "Vinohrad krásně voní" (2007) a "Kůsek za dědinů" (2011). Pokud se Vám naše hudba líbí, můžete si naše nosiče objednat u některé z našich kontaktních osob.

Kapela se opírá o sobě vlastní slovácký temperament, v repertoáru najdete skladby moravských autorů (A. Perničky, J. Slabáka, Vl. Pfeffra, V. Maňas ml., Z. Gurského, M. R. Procházky, A. Koníčka, J. Zmožka, F. Kotáska, A. Žváčka atd.) a českých autorů (L. Kubeše, J. Vejvody, atd.). V nabídce jsou zařazeny také taneční melodie, tanga a waltze. Kapelu můžete vidět na plesech, festivalech, koncertech, církevních obřadech, hodových slavnostech a zábavách.

Specifikem a tradicí zdejší dechovky je tzv. Chození po Josefkách, kdy obchází bývalé muzikanty a kamarády v den jejich svátku. Staroměstská kapela ve spolupráci s archeoskanzenem Modrá pořádala od roku 2005 do roku 2011 festival dechových hudeb "Slovácké srdce".

Během svého dlouholetého působení vystupovala kapela nejen u nás, ale i v zahraničí: Německo, Francie, Rakousko, Belgie.

Na setkání s Vámi se těší Staroměstská kapela s kapelníkem Petrem Luběnou

Aktualizováno (Úterý, 15 Říjen 2019 09:41)

 
Sponzoři

Město Staré Město

 

 

 

Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město